تبلیغات
آرزویم اینست نتراود اشک درچشم توهرگزمگرازشوق زیاد..... - دکتر ابراهیم میثاق ............................................................................
 
درباره وبلاگ


ای عشق مددکن که به سامان برسیم/چون مزرعه تشنه به باران برسیم/یامن برسم به یاریایار به من/یا هردو بمیریم وبه پایان برسیم

مدیر وبلاگ : Ali Reza
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظرتون درباره عشق چیه ؟جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

FreeCod Fall Hafez

فال عشق

کد ماوس
آرزویم اینست نتراود اشک درچشم توهرگزمگرازشوق زیاد.....
وبه اندازه هرروزتو عاشق باشی ...عاشق انکه تورامی خواهد....

دنیا سرزمین رنج است .هیچ کس را از رنج گریزی نیست ولی چرابعضی ها در اوج رنجها خوشند؟ آیا واقعا"می توان رنج را هم دوست داشت ؟یا باید همواره از آن گریخت؟آیا آنکه رنج میکشد بدبخت است ؟وآنکه ازآن میگریزد خوشبخت؟


اینها سوالاتی بود که ابتدای جوانی بمبارانم کرده بود.با خود پیمان بستم تا درگلشن سرسبز پاسخها قدم ننهاده ام از پای ننشینم .وعده وفا شد.پاسخ همه را یافتم وعاشق رنج شدم.بدبخت آن نیست که درزندگی رنج دارد بلکه آن است که که فلسفه ای برای رنج خود ندارد.رنج بیهوده خوردن آهسته مردن است .


به آدمهای گوناگون نگاه کردم ..تنبل ،نادان ،کلاه بردار،لاغر ناتوان،چاق ضعیف النفس ،دزد،خسیس،خودخواه،نا امیدو...


..عارف، دانشمند، هنرمند،انتقاد پذیر،پر تلاش، خدمتگذار، شجاع، بخشنده..


به آدمهای گوناگون نگاه کردم ..تنبل ،نادان ،کلاه بردار،لاغر ناتوان،چاق ضعیف النفس ،دزد،خسیس،خودخواه،نا امیدو...


..عارف، دانشمند، هنرمند،انتقاد پذیر،پر تلاش، خدمتگذار، شجاع، بخشنده..


تفاوتشان در سه حقیقت بود...رنج وفهم وعشق


اما کدام رنج ..سازنده یاسوزنده ؟  تفاوت نادان وخردمند درانتخاب نوع رنج است .دسته اول رنج گریزان بی تدبیرو بی دل.   دسته دوم  رنج پذیران مدبر وعاشق


تنبل از رنج کار می گریزد نادان از رنج یاد گیری ،ناتوان وضعیف از ورزش،چاق از رنج پرهیز،دزد از رنج زحمت ، خسیس ازرنج بخشش،خودخواه وقد از رنج انتقاد ،ناامید ازرنج سعی دوباره و...رنج گریزی ریشه تمام بدبختی هاست . آنکه از رنج سازنده بگریزد قطعا" گرفتار رنج سوزنده خواهد شد.


فلسله رنج قدرت است. مکتب من قدرت است. علت خوشبختی قدرت است.ضعیف همیشه مریض وغمگین وترسو است .عاشق رنجم ،از ضعیف بی همت بیزارم چرا که خدا هم دوستش ندارد .ضعیف جنازه ای است که عزراییل  یادش رفته است همه جانش رابگیرد.شیفته کسی هستم که با  مفهوم "نمیتوانم"بیگانه است.


"قوی ها جلوهء خدایند.ستودنی وتماشایی


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 :: نویسنده : Ali Reza
نظرات ()
پنجشنبه 21 بهمن 1395 04:50 ب.ظ
اما چه می شود که فردی دچار چنین اختلال روانی پیچیده ای می گردد؟


واقعیت های افراد خودشیفته
فردی که در دوران کودکی- دورانی که بیش از همه وقت و پیش از هر چیز نیازمند توجه هستیم- مورد بی توجهی، طرد، تحقیر و توهین والدین و اطرافیان واقع می شود، لا جرم در بزرگسالی دیواری نامرئی به دور خود می پیچد و از این جهان سراسر آشوب به خویشتن خویش پناه میآورد و شیفته خویش می شود، چرا که دیگر تاب تحمل طرد و تحقیر و انتقاد را ندارد.
هر کودکی نیاز دارد که والدین موفقیت ها و دستاوردهای او را تایید کنند و به آنها پاسخ های مثبت بدهند.
کودک بدون اینها ناایمن می شود. این ناایمنی به طرز اسرارآمیزی در «خود والا بینی کاذب» جلوه گر می شود که می توان آن را از تلاش فرد برای جبران کردن آنچه قبلا از زندگی اش حذف شده، برداشت کرد. این افراد که از شالوده محکمی برای خود سالم بی بهره اند، خودکاذبی را به وجود می آورند که به طور متزلزلی بر عقاید خود بزرگ بینی و غیرواقع بینانه در مورد شایستگی و جذابیت آنها استوار است.
بنابراین اختلال شخصیت خود شیفته را می توان به صورت ابراز این ناامنی و نیاز به توجه کودکی در فرد بزرگسال تلقی کرد.
خود شیفته ها معمولا به دو دلیل فاقد حس همدلی و همدردی نسبت به دیگران هستند: یکی اینکه در کودکی والدینشان بیشتر در پی ارضای تمایلات و نیازهای خود بوده اند تا فرزندانشان و بدین صورت چنین طرز فکری را در کودک به ودیعه می گذارند که تشفی خاطر خود مهم تر از توجه به نیازها و مشکلات دیگران است.
دوم اینکه یک فرد خود شیفته اساسا توانایی دیدن جهان از دریچه ذهن مخاطب را ندارد و این در حالی است که همدلی مستلزم دیدن دنیا از دریچه لنزهای ذهن دیگران است; شاید به همین دلیل نیز باشد که افراد خود شیفته از «تاثیر رفتار خود بر دیگران» آگاهی ندارند.
یک شخصیت خود شیفته به ظاهر نسبت به دیگران و انتقادها بی تفاوت است، به ظاهر خیلی مغرور و مستقل به نظر می رسد و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است; ولی واقعیت امر این است که فوق العاده دارای عزت نفس ضعیف و متزلزلی است و دقیقا برای دفاع از عزت نفس شکننده خود است که به خودشیفتگی، خود بزرگ بینی و رفتارهای متکبرانه روی می آورد.
پنجشنبه 21 بهمن 1395 04:46 ب.ظ
انواع تیپ های خودشیفتگی
میلون (2000) از پژوهشگران مطرح در زمینه اختلا لا ت شخصیت چند تیپ فرعی را مطرح کرده است:
1- خود شیفته نخبه گرا: این عده احساس افتخار و قدرت می کنند و تمایل دارند مقام و موفقیت های خود را به رخ دیگران بکشند. نخبه گرا معمولا در حال ترقی است و شدیدا به ارتقای درجه خود مشغول است و می کوشد از هر فرصتی برای مشهور شدن استفاده کند.
2- خودشیفته عاشق پیشه: تمایل دارد اغواگر باشد، با این حال از صمیمیت واقعی اجتناب می کند. اینگونه افراد خیلی دوست دارند افراد ساده لوح و از لحاظ هیجانی نیازمند را وسوسه کنند و آنها را طوری به بازی بگیرند که به طور فریبنده ای نشان دهند دوست دارند با آنها رابطه نزدیکی داشته باشند، با این حال تنها علا قه واقعی آنها این است که به طور موقت از دیگران بهره کشی کنند.
3- خودشیفته های غیراخلا قی: این دسته بی وجدان، فریبکار، خودپسند و استثمارگراند. حتی وقتی که معلوم می شود آنها به خاطر انجام دادن رفتار غیرقانونی گناهکار هستند، نگرش بی اعتنایی دارند و به گونه ای عمل می کنند که انگار قربانی را باید به خاطر توجه نداشتن به آنچه روی داده است، سرزنش کرد!
4- خود شیفته های جبرانی: این گروه منفی گرا و لجبازند و می خواهند احساسات عمیق حقارتشان را خنثی کنند; در نتیجه می کوشند خود را برتر و استثنایی جلوه دهند.


به نظر شما شباهتهائی بین این دسته از خودشیفتگان بیمار با آقای دکتر شارلاتان، جاعل، حقه باز و عوام فریب ما وجود دارد؟؟!!!
چهارشنبه 6 بهمن 1395 09:08 ب.ظ
حکت 203 یاد مرگ و پرهیزکاری
امام علی که درود خدا بر او باد فرمودند:
"ای مردم! از خدائی بترسید که اگر سخنی بگوئید می شنود، و اگر پنهان دارید می داند، و برای مرگی آماده باشید که اگر از آن فرار کنید شما را می یابد، و اگر برجای خود بمانید شما را می گیرد، و اگر فراموشش کنید شما را از یاد نبرد."

همیشه در طول تاریخ پر افتخار اسلام، بزرگترین ضربه ها از طرف منافقین به امّت اسلامی وارد شده و این منافقین در اشکال و اندازه های گوناگون ظاهر شده و می شوند، یزید و معاویه و صدام و .... نه مسیحی بودند و نه یهودی، تکلیف ما با ابرهه و هیتلر و موسولینی و .... به روشنی روز است، اما منافقین از این دست هستند که بر پیکر اسلام و مسلمین واقعی ضربۀ مهلک وارد کرده و می کنند و بقول امام راحل رحمةالله علیه:" منافقین از کفار بدترند."

برای شکایت از هر گونه سوءاستفاده و یا تحقیق در مورد مراکز روانشناسی و مشاوره و مشاوران در این زمینه و میزان تعرفه های مشاوره با سازمان نظام روان شناسی به شماره های شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:
88225101 تا9
پنجشنبه 9 دی 1395 10:33 ب.ظ
دوست عزیز من یه ادم پوچ و بی ارزش بودم اما وقتی با دکتر میثاق اشناشدم زندگیم عوض شد خدا میدونه عین واقعیته من به لطف ایشون و حرفهاشون روانشناسی میخونم و به خیلیها هم تونستم کمک کنم وقتیم ایشونو از نزدیک دیدم واقعا تحت تاثیر اخلاقش قرار گرفتم خب دوست عزیز دکتر میثاق باعث زندگی دوباره منه من که زندگیمو مدیون ایشونم شما حتی مشخص نیست اسمت چیه و هدفت چیه؟اگه واقعا حرفت راسته چرا بیش از یکساله فقط داری به جناب میثاق توهین و تهمت میزنی؟اگه حرفت راسته چرا ازش شکایت نکردی؟خدا به من عقل داده و حرفهای بی پایه و اساس یه نفر که معلوم نیست کیه باور نمیکنم تازه عشقم به دکتر میثاق بیشتر شده، ممنونم ازت که عشق منو به دکتر بیشتر کردی، همه بیان نظر منو بخونن و خداوکیلی ببینن حرف حساب چیه؟درود بر مرد خدا دکتر ابراهیم میثاق
دوشنبه 6 دی 1395 02:08 ب.ظ
من خودم روانشناسم و بهتر از استاد میثاق تو روانشناسی ندیدم، تو اخلاق و انسانیتم بی نظیره ، درود بر مرد خدا دکتر ابراهیم میثاق
جمعه 12 آذر 1395 02:02 ب.ظ
سلام و خسته نباشید من فقط یک ادرس و شماره تماس اگر مطب دارند جهت مشاوره میخوام لطفا راهنماییم کنید
تشکر میکنم
جمعه 28 آبان 1395 10:12 ب.ظ
درود بر استاد نازنین دکتر میثاق عزیز
پنجشنبه 13 آبان 1395 12:40 ق.ظ
سلام شماره تماس دکتر میثاق را جهت دعوت به سخنرانی میخواستم لطفا
دوشنبه 10 آبان 1395 09:07 ب.ظ
سلام و درود و سپاس
ممنونم كه سر زدی
خیلی خوشحال شدم پیامت رو دیدم.
خوشحالم از این بابت كه دوستان با معرفتی دارم.
مطلاب وبلاگ همچنان عالی و دلچسب
مخصوصا این خط قرمز آخر
قوی ها جلوه ی خدایند. ستودنی و تماشایی
Ali Reza
پنجشنبه 7 خرداد 1394 12:07 ق.ظ
با سلام خدمت دوستان محترم
این وبلاگ وابسته به شخصه خاصی نمی باشد لطفا از نوشتن هر گونه الفاظ خارج از ادب خودداری بفرمایید . در صورت عدم رعایت پیغام حذف می شود . با تشكر
دوشنبه 4 خرداد 1394 05:07 ب.ظ
دوستان گرامی، از امام جعفر صادق (ع) نقل است که فرموده اند:" تمام بدی هاو گناهان دنیا را در صندوقی قرار دارد و کلید آن صندوق، دروغ است."

از پیامبر اکرم (ص) نقل است که فردی نزد ایشان رفتند و پرسیدند:" چه کنم که در دنیا و آخرت عاقبت بخیر شوم؟"

ایشان فرمودند:" دروغ نگو."

کسی که سال ها دروغ گفته است، قارد به هر کار دیگری نیز هست.!!!
چهارشنبه 16 بهمن 1392 12:07 ق.ظ
سلام دوست عزیزم وب جالبی دارید.خوشحال میشم اگه به وب منم سر بزنید
دوشنبه 14 بهمن 1392 02:09 ق.ظ
سلام دوست عزیزم وب جالبی دارید راستی من هم یکی رو تازه راه انداختم خوشحال میشم اگه به منم سر بزنید منتظرم بای
جمعه 29 آذر 1392 12:41 ق.ظ
arezooyam inast ta ghabl az azmoone arshad va azmoone zemestaneye avale dabestaniha,az dr.misagh yek moshavereye interneti begiram,khaheshmandam rahnamaie konid
شنبه 23 آذر 1392 02:45 ب.ظ
سلام خیلى دلم میخواهد یك مشاوره از اقاى دكتر بگیرم هنوز موفق نشدم زنگ میزنم ولى كسى جواب نمیدهد لطفا راهنماییم كنید متشكرم
شنبه 23 آذر 1392 02:41 ب.ظ
سلام خیلى دلم میخواهد یك مشاوره از اقاى دكتر بگیرم هنوز موفق نشدم زنگ میزنم ولى كسى جواب نمیدهد لطفا راهنماییم كنید متشكرم
چهارشنبه 20 آذر 1392 10:21 ب.ظ
vasfe andisheye u,rah nadare be azhane bozorge kam omghe ma
سه شنبه 19 آذر 1392 10:05 ب.ظ
سلام آقای میثاق عزیز من و دوستم بیشتر موقع ها برنامه ی اردیبهشت شما رو میبینیم و لذت میبریم آقای میثاق من مدتی هست دچار شک درباره همه چیز شدم این که یک مطلب رومفهومش رو می گیرم یا نه .این شک آرامش خودم رو سلب می کنه و اعتمادبه نفس رو ازم میگیره انگار که احساس کم هوشی بهم دست میده .در حالی که من هم درسم خوبه هم بهترین دانشگاه درس میخونم خواهش میکنم ازطریق ایمیلم راهنماییم کنید لططططططططفا
چهارشنبه 13 آذر 1392 11:12 ق.ظ
سلام آقای دکتر.من برنامه شما را در مورد وسواس تنبلی دیدم اتفاقن مشکل من همینه ک از روی کمال طلبی کاری انجام نمیدم ک نکنه خوب انجامش ندم خیلی دوست دارم کاری انجام بدم و خیلی هم عاشق خدا هستم اما نمیدونم چرا اینطور شدم؟تو خدا کمکم کنید تا از این انفعال در بیام.خدا از شما راضی باشه
شنبه 18 آبان 1392 10:40 ق.ظ
سلام دکتر میثاق.آقای دکتر من ایمیل سوخته نتونستم ایمیلمو براتون بذارم.آقای دکترتوروبه همون خدایی که قبولش دارین جوابمو بانام ونشان خودم تووبلاگتون یانظرسنجیها بذارین تا بخونمشو مشکلم رفع بشه.آقای دکتر توروخداجوابمو بدین.من دختری20ساله هستم که بنا به دلایلی 3ساله پشت کنکورم همهی زرنگیم شوروهیجانمو ازدست دادم بابهترین نحودرس خوندم بهترین روشوجلوراهم قراردادم آخررتبه مناسب رتبه پزشکی بدست نیوردم.آقای دکترپردلم درددیگه ترکیدم دوست داشتم باشماحرف بزنم چون شماهم باسختی بزرگ شدین پس حال منودرک میکنید آقای دکتر همین الان که این مطلب مینویسم دارم اشک میریزمامن تمام تلاشموبراکنکورکردم الانم دست برنداشتم اماازلحاظ روحی بهم ریختم بی انگیزه شدم.اطرافیانم بجای اینکه ازمن ناامیدبشن تازه میگن امسال سحرتک رقمیه.منم دلم میخوادازخدامه.امااقای دکترکسی حالمودرک نمیکنه.طبق حرفایی که ازشماشنیدم این دجا زدن دلیلش به گذشته ی من ربط داره.محال بودچیزیوکه میخوام بدست نیارم.نمیخوام ازخودم تعریف کنم فقط میخوام شمامنوبهتر بشناسین.آقای دکترپشتکارعالی دارم اماروحیم به حدی رسیده که یک دفعه ازهمه چیزسرد میشم.گوشه گیرشدم.خنده من مصنوعی شده.خودم واطرافیانم آرزوداریم دوباره بشم همون سحرقبلی.توروخدااقای دکتریک سرهم به فولادشهر-اصفهان بیاین تامن بتونم باهاتون حرف بزنم.اگه کمکم کنیدبه آرزوم برسم قول میدم درجلدخودم اماباالگوگرفتن ازشماپیش برموبهدیگرون کمک کنم.من هم براآینده ام هدفهایی دارم که اگه ازاین منجلاب کنکوربیرون بیامواوناروبه ثمربنشونم مطمینم بهم افتخار میکنیدآقای دکتردوست ندارم باناامیدیم ازدنیاباعث ناراحتی پروردگارم بشم.کمکم کنید استعدادهاموشکوفاکنم رضایت خداوخلق خداروبگیرم.آقای دکترکمکم کنید باعث شادی پدرومادرم بشم.تواین 3سال به پای من خیلی خیلی سختی کشیدن.بعدازخدابه شماامیددارم راه درستروسرراهم قراربدین.اگه میشه حداقل یه شماره برام بذارین تاباشماتماس بگیرمواطلاعات کافی روازخودم بهتون بدم تاشمابتونید راهنماییم کنید.جوابموبدین.
شنبه 18 آبان 1392 10:39 ق.ظ
سلام دکتر میثاق.آقای دکتر من ایمیل سوخته نتونستم ایمیلمو براتون بذارم.آقای دکترتوروبه همون خدایی که قبولش دارین جوابمو بانام ونشان خودم تووبلاگتون یانظرسنجیها بذارین تا بخونمشو مشکلم رفع بشه.آقای دکتر توروخداجوابمو بدین.من دختری20ساله هستم که بنا به دلایلی 3ساله پشت کنکورم همهی زرنگیم شوروهیجانمو ازدست دادم بابهترین نحودرس خوندم بهترین روشوجلوراهم قراردادم آخررتبه مناسب رتبه پزشکی بدست نیوردم.آقای دکترپردلم درددیگه ترکیدم دوست داشتم باشماحرف بزنم چون شماهم باسختی بزرگ شدین پس حال منودرک میکنید آقای دکتر همین الان که این مطلب مینویسم دارم اشک میریزمامن تمام تلاشموبراکنکورکردم الانم دست برنداشتم اماازلحاظ روحی بهم ریختم بی انگیزه شدم.اطرافیانم بجای اینکه ازمن ناامیدبشن تازه میگن امسال سحرتک رقمیه.منم دلم میخوادازخدامه.امااقای دکترکسی حالمودرک نمیکنه.طبق حرفایی که ازشماشنیدم این دجا زدن دلیلش به گذشته ی من ربط داره.محال بودچیزیوکه میخوام بدست نیارم.نمیخوام ازخودم تعریف کنم فقط میخوام شمامنوبهتر بشناسین.آقای دکترپشتکارعالی دارم اماروحیم به حدی رسیده که یک دفعه ازهمه چیزسرد میشم.گوشه گیرشدم.خنده من مصنوعی شده.خودم واطرافیانم آرزوداریم دوباره بشم همون سحرقبلی.توروخدااقای دکتریک سرهم به فولادشهر-اصفهان بیاین تامن بتونم باهاتون حرف بزنم.اگه کمکم کنیدبه آرزوم برسم قول میدم درجلدخودم اماباالگوگرفتن ازشماپیش برموبهدیگرون کمک کنم.من هم براآینده ام هدفهایی دارم که اگه ازاین منجلاب کنکوربیرون بیامواوناروبه ثمربنشونم مطمینم بهم افتخار میکنیدآقای دکتردوست ندارم باناامیدیم ازدنیاباعث ناراحتی پروردگارم بشم.کمکم کنید استعدادهاموشکوفاکنم رضایت خداوخلق خداروبگیرم.آقای دکترکمکم کنید باعث شادی پدرومادرم بشم.تواین 3سال به پای من خیلی خیلی سختی کشیدن.بعدازخدابه شماامیددارم راه درستروسرراهم قراربدین.اگه میشه حداقل یه شماره برام بذارین تاباشماتماس بگیرمواطلاعات کافی روازخودم بهتون بدم تاشمابتونید راهنماییم کنید.جوابموبدین.
شنبه 18 آبان 1392 10:22 ق.ظ
یبلابرر
شنبه 11 آبان 1392 04:08 ب.ظ
سلام آقای دکتر... من واقعاهمیشه از گوش کردن به صحبتهای شما لذت میبرم و ازتون ممنونم...خیلی دوسدارم تو کلاساتون شرکت کنم ولی هزینشو ندارم.. من خیلی غصه میخورم و دختر منزوی و غمگینی هستم. در نهایت باز هم ی دنیا ممنون. یا علی
دوشنبه 6 آبان 1392 10:17 ق.ظ
با سلام من همه برنامه های دكتر را میبینم یكی از ارزو هایم اینه یك روز دركم از روزگارو حالم مانند دكتر شود در كلاس های دكتر هم شركت می كنم و خودم هم ارشد روانشناسی خوندم . فقط خیلی دلم می خواد از دكتر میثاق مشاوره خصوصی بگیرم ولی هنوز موفق نشدم
سه شنبه 29 مرداد 1392 11:45 ق.ظ
واقعآ همین طور. ممنون از مطلب مفیدتون.
سه شنبه 29 مرداد 1392 10:51 ق.ظ
واقعآ همین طور. ممنوناز مطلب مفیدتون.
شنبه 22 تیر 1392 05:47 ب.ظ
واقعا قشنگ بود.
شنبه 22 تیر 1392 05:43 ب.ظ
واقعا قشنگ بود .
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392 12:55 ب.ظ
کاملا حق با دوکیه
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 04:22 ب.ظ
سلام.امروز یعنی 5.2.1392 بعد از اومدن از سر کار برنامه بسیار آلیتونو دیدم خیلی برنامه پر محتوایی بود همیشه از این کارها بکنید خیلی تشکر میکنم ممنونم که به انسانه امید زندگی کردن میبخشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30